książka „Słowa roku, słowa miesiąca, słowa dnia”

Zapraszamy do lektury książki Słowa roku, słowa miesiąca, słowa dnia pod red. Marka Łazińskiego i Moniki Kwiecień, która ukazała się nakładem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Języka PolskiegoDomu Wydawniczego Elipsa. Zawiera ona wybrane komentarze i artykuły przeglądowe autorstwa Jerzego Bartmińskiego, Jerzego Bralczyka, Magdaleny Derwojedowej, Katarzyny Kłosińskiej, Doroty Kopcińskiej, Moniki Kwiecień, Marka Łazińskiego, Andrzeja Markowskiego, Walerego Pisarka, Renaty Przybylskiej i Haliny Zgółkowej. Autorem ilustracji jest Marcin Wicha.

Zawartość:

1. Słowa kluczowe, ich wybieranie i analiza — Marek Łaziński
2. Słowa dnia, miesiąca i roku na Uniwersytecie Warszawskim — Marek Łaziński
3. Portrety lat 2011–2018. Słowa miesiąca i roku
4. Słowa roku na świecie — Magdalena Derwojedowa
5. Inne słowa roku. Młodzieżowe słowo roku i antysłowo — Marek Łaziński
Aneks. Wybrane słowa roku na świecie 2014–2018

Książkę dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty — dodaj do ulubionych 2019”. Książka jest dostępna na licencji CC BY-SA.

Ojczysty - dodaj do ulubionych, Narodowe Centrum Kultury, Kultura dostępna