Podsumowanie słów dnia między 31 lipca a 3 września 2017 roku

W ciągu pięciu tygodni obejmujących ostatni dzień lipca, 31 dni sierpnia i 3 dni września br. w zakładce Słowa dnia na stronie: slowadnia.clarin-pl.eu częściej niż raz w danym tygodniu pojawiły się formy następujących wyrazów:

• rzeczowników pospolitych: powstanie, upał, powstaniec, puszcza, sankcja, burza, miesięcznica, nawałnica, obóz, wojsko, święto, furgonetka, zamach, atak, poszkodowany, terrorysta, solidarność, nożownik; huragan, napadgwałt, praworządność, powódź;
  • przymiotników: warszawski, białowieski, lekkoatletyczny, generalski, harcerski, północny, poszkodowany, terrorystyczny; weryfikacyjny,
  • liczebników: 73. (siedemdziesiąty trzeci);
  • imion i nazwisk: Emmanuel Macron;
  • nazw własnych i skrótowców: Przystanek Woodstock, The Tall Ships’ Races, Wenezuela, Korea Północna, Suszek, CharlottesvilleRytel, Barcelona, Hiszpania, Katalonia, „Solidarność”, Ischia, Afganistan, Sierpień ’80, Rimini, KE (Komisja Europejska), Korea Północna.