Słowa dnia między 22 a 28 października 2012 r.

W omawianym tygodniu częściej niż zwykle w tekstach informacyjnych pojawiały się formy następujących:

– rzeczowników pospolitych: mgła – w połączeniach: gęste mgły, poranna mgła, , pojawiające się mgły, , obawiać się mgły; zdjęciezdjęcia smoleńskie, zdjęcia zwłok; vitrumin vitro; jesień; lotniskoniektóre lotniska, poszczególne lotniska; aborcja kłotnia o aborcję; budżetprzepychanki o budżet; towardostarczony towar; przepisprzepisy aborcyjne, przepisy o aborcji; maźzielonkawa maźświerzb; wszawicaświerzb i wszawica w przedszkolach; łupki; opolankasprawa opolanki; piżamaodwieźć dzieci w piżamach do pogotowia opiekuńczego; architektspotkanie archeologów, architektów i przedstaweicieli, architekt bramki, architekt sukcesów; łamyłamy portalu; wychłodzeniezemrzeć z wychłodzenia, ofiary wychłodzenia; sumoAron Rozum z Krotoszyna brązowym medalistą MŚ w sumo do 85 kg; zimaatak zimy, zima nie odpuszcza; opadyobfite opady śniegu, opady deszczu.

– przymiotników: warszawski; smoleński – w połączeniu: zdjęcia smoleńskie; półkowyopłata półkowa; zrównoważonyzrównoważony budżet, zrównoważony rozwój; pustypuste naczynia, puste trybuny, wracać z pustymi rękoma; niecodzienny.

– liczebników: dosyć – w połączeniu: mamy dosyć drwin.

– czasowników: móc; potępić – w połączeniach: potępić działania przeciw religiom, potępić przymusowe aborcje w Chinach; zadaćzadać pytania; pospaćpośpimy dłużejdosyćdosyć kalumnii; uciecuciec z domu, uciec od myśli o czymś.

imion i nazwisk: Lance Armstrong; Bidzina Iwaniszwili; Artur Bramora; James Bond – w połączeniu: nowy film o Jamesie Bondzie; Bogusław Biszof; Marek Procyszyn; Zbigniew Boniek; Domenico Modugno.

innych nazw własnych, w tym skrótowców: Doing Business, GUS – w polączeniu: dane GUS; Zachem; ILSILS pomoże; Izdebnik.