Słowa dnia między 6 a 12 sierpnia 2012 r.
W minionym tygodniu nadal dominowały wiadomości związane z przebiegiem olimpiady, więc z dużą częstością pojawiały się rzeczowniki Londyn i igrzyska w różnych formach i połączeniach, zwłaszcza: Londyn 2012, medalista igrzysk w Londynie, zakończenie igrzysk w Londynie, doping na igrzyskach, przygotowania do igrzysk.
Z tego samego powodu powtarzały się nazwy różnych dyscyplin olimpijskich, przede wszystkim takich, w których startowali polscy zawodnicy, lub określenia sportowców pochodzące od nazw tychże dyscyplin: lekkoatletyka, sztafeta 4×100, sztafeta 4×400, siatkarz, zapaśnik, ciężarowiec, zapaśniczka, kajakarka. Karierę robiły formy czasownika zdobyć w połączeniu – zdobyć medal oraz przymiotnik brązowy, głównie w połączeniach: brązowy medalista, brązowa medalistka. Wymieniano oczywiście imiona i nazwiska zdobywców medali: Bartłomieja Bonka – brązowego medalisty w podnoszeniu ciężarów, Damiana Jankowskiego – brązowego medalisty w zapasach, Zofii Noceti-Klepackiej – brązowej medalistki w żeglarstwie, Przemysława Marczyńskiego – brązowego medalisty w żeglarstwie, Karoliny Nai i Beaty Mikołajczyk – dwójki kajakarek brązowych medalistek, srebrnej medalistki w rzucie młotem – Anity Włodarczyk oraz nazwisko kajakarki, kóra awansowała do finałów, ale nie zwyciężyła – Marty Walczykiewicz.
Poza serialem olimpijskim ciągnął się też niestety inny – tym razem rodzimy – serial z głównym bohaterem – Marcinem Plichtą – prezesem spółki Amber Gold, któremu publicznie przypomiano, że ciąży na nim kilka niewykonanych wyroków w zawieszeniu za przywłaszczanie pieniędzy. W komentarzu dotyczącym tej sytuacji pojawił się rzeczownik wygodnictwo w połączeniu: wygodnictwo wymiaru sprawiedliwości.
O ile klienci Amber Gold, mającego kłopoty, oraz ludzie, który zawierzyli innemu parabankowi o nazwie Finroyal, masowo życzyli sobie wypłaty pieniędzy, o tyle poszkodowani przez silne burze i nawałnice zaczęli dostawać wypłaty zasiłków po nawałnicach. Stąd też dużo wystąpień form czasownika wypłacać.
W omawianym tygodniu odnotowano odejście 95-letniego reżysera i twórcy świetności Teatru Współczesnego w Warszawie – Erwina Axera i 65-letniego malarza, rysownika i architekta – Jana Sawki, którego określono również mianem wybitnego plakacisty.
Z iróżnych informacji o Polsce wybiły się: ta dotycząca rozpoczęcia remontu ważnego ronda w Poznaniu – Kaponiery, a także te, które komentowano przy użyciu związków z formami przymiotnika cudzy: (bić się w piersi) za cudze grzechy, (przewracać się) w cudzym grobie.
W pozaolimpijskich informacjach ze świata pojawiły się: łazik Curiosity i jego szczęśliwe lądowanie na Marsie, irańskie miasto zniszczone przez trzęsienie ziemi – Tebriz oraz Perseidy, które na pólkuli północnej mogliśmy obserwować w nocy z 11 na 12 sierpnia.